Archiv aktualit

2018

Bibliografie k dějinám Židů v českých zemích

Dne 27. března 2018 se v brněnské pobočce Historického ústavu AV ČR konalo pracovní setkání k tématu Bibliografie k dějinám Židů v českých zemích. S příspěvkem Dějiny českých a moravských Židů v Bibliografii dějin Českých zemí vystoupila Věra Hanelová.

Program

Zasedání Sdružení knihoven pro bibliografii

Václava Horčáková se zúčastnila 30. zasedání sekce Sdružení knihoven pro bibliografii v Ostravě ve dnech 27. – 28. 3. 2018. Pracovní jednání bylo věnováno postavení bibliografie v českých knihovnách, vyhodnocení kooperačního systému ANL a koncepci národního systému analytické bibliografie. Proběhl metodický workshop a pracovníci Městské knihovny v Praze představili projekt Overeno.knihovny.cz. Součástí kulturního programu byla návštěva Dolních Vítkovic.

Další informace o jednání.

Brožura Bibliografie dějin Českých zemí

V nakladatelství Academia byla vydána propagační brožura Bibliografie dějin Českých zemí.

Ke stažení zde.

14. historickogeografická konference

Dne 24. ledna 2018 se na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze konala 14. historickogeografická konference na téma Hranice jako symbol ambicí i společných zájmů. Markéta Marková zde přednesla příspěvek Hranice ve středověku a jejich specifika.

Program

PF 2018

Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce přeje všem svým uživatelům Oddělení historické bibliografie

Aktuality podle roků

2018
2017
2016
2015
2014
2013